Вам передзвонити?
Petr Master
житлово-будівельна компанія
      Процес циклювання і поновлення паркету можна розділити на кілька етапів: безпосередньо зняття старого лаку, шліфування і вирівнювання поверхні, шпатлювання тріщин і зазорів і покриття паркету новим лаком.

     Циклювання паркету чи дошки здійснюють кілька разів і в різних режимах в залежності від породи дерева (м'яка або тверда). Якщо покриття тонке (близько 8 мм), циклювання проводять до чотирьох разів, якщо товщі (8-15 мм) - можна проходити циклювального машиною до 5 разів. Там, де звичайна барабанна машина не пройде (важкодоступні місця, ділянки під батареями)  застосовується паркетна кутова машина чи булгарка.

       Після циклювання, шліфування і шпаклівки підлогу потрібно залишити на деякий час, для того щоб осіла пилюка. Коли основна частина пилу осяде, кімнату потрібно ретельно пропилососити, а потім протерти вологою тканиною (без ворсу). Намічається важливий етап - покриття паркету новим лаком. І до цього етапу підлога повинна бути ідеально рівною, чистою, без зазубрин, пилу і ворсу.

     Лакування паркету чи дошки. Підлогу завжди покривають декількома шарами лаку для того щоб вона мала надійний захист від впливу вологи, механічний навантажень. Багатошаровість потрібна і для того, щоб візуально покращити сприйняття паркету: його малюнків, об'ємних намальованих фігур, фактуру і колір. Зазвичай наносять3-6 шарів лакуі влаштовують проміжні шліфування між шарами. Паркетний лак наноситься на суху і чисту підлогу. Це можуть бути глянцеві, напівглянсові, матові і напівматові лаки. Глянцевий лак - найблискучіший з усіх. На підлозі, покритим таким лаком, відображаються багато предметів інтер'єру, а й найменші тріщини і подряпини. Матовий лак, навпаки, приховує дрібні дефекти, подряпини і порошинки. Приблизний витрата лаку на один шар -0,12 л на 1 кв.м.

        Догляд за підлогою.Знову нанесеному лаку потрібно дати час устоятися і висохнути, тому паркету чи дошці в перші два тижні прописаний щадний режим. Тільки після 14-15 днів в кімнату можна вносити важкі меблі. Під час повного висихання лаку в кімнаті не рекомендується також робити вологе прибирання, вішати і укладати килими, користуватися пилососом.